stronymarcina

Optymalizacja na pierwszym miejscu
Pierwszy uśmiech naszego dziecka

Podstawowa metoda diagnostyki ginekologiczno-położniczej, w przypadku której zastosowanie narzędzi informatycznych stało się koniecznością, to ultrasonografia. Jest ona techniką nieinwazyjną oraz nie powodującą, przy właściwym stosowaniu, żadnych działań ubocznych.

Zastosowanie głowic o wysokiej częstotliwości w połączeniu z elektronicznym przetwarzaniem uzyskiwanych danych pozwala na otrzymanie precyzyjnych obrazów w czasie rzeczywistym. Od pewnego czasu zaobserwować możemy jednak znaczny postęp w tej dziedzinie, a mianowicie możliwość obrazowania przestrzennego, czyli USG 3D.

Obrazowanie trójwymiarowe pozwala nam precyzyjnie ocenić anatomię płodu i wykryć nawet drobne nieprawidłowości i wady rozwojowe. Dzięki zdjęciom 3D ujrzeć możemy na monitorze komputera twarz naszego maluszka, jego pierwszy uśmiech, mimo, że mieszka nadal w brzuchu.

Ultrsonografię trójwymiarową wykorzystuje się również w diagnostyce układu krążenia płodu, choć z uwagi na fakt, że przepływająca przez serce krew jest w ciągłym ruchu, obrazowanie przestrzenne nie może spełniać w tym wypadku roli w pełni precyzyjnego narzędzia. Analizy wykazały, że w ponad 60 procentach badanych przypadków zastosowanie techniki 3D umożliwiło pozyskanie informacji, których nie była w stanie zapewnić klasyczna forma ultrasonografii.