stronymarcina

Optymalizacja na pierwszym miejscu
Baza wiedzy online

Skoro mowa o tym, jak bardzo informatyka jest dziś ważna w medycynie, to trudno pominąć te najbardziej przyziemne kwestie związane z rolą jaką technologia informatyczna odgrywa w przekazywaniu wiedzy. Mowa tutaj o informacjach, które są w gruncie rzeczy dostępne dla każdego z nas i które mogą być pomocne nie tylko dla lekarzy czy studentów, ale też dla ludzi, którzy chcą wiedzieć więcej o własnych dolegliwościach.

Internet jest w tej chwili pierwszym i największym podręcznikiem w zasadzie każdej dziedzinie. Medyczne wiadomości kryjące się w sieci są bardzo różne – od blogów i forów dyskusyjnych, poprzez rozbudowane, fachowe opracowania udostępniane online.

To ogromna baza wiedzy, z której należy korzystać z głową, ponieważ nie wszystkie informacje muszą być zweryfikowane i pewne. Stąd warto opierać się na publikacjach, których autorzy mają ugruntowaną pozycję.

Naprawdę jest ich bardzo wiele i niemal każde zagadnienie medyczne da się w miarę wyczerpująco wyjaśnić na podstawie informacji z sieci.