stronymarcina

Optymalizacja na pierwszym miejscu
Język rozmowy webmasterów to język obcy, czyli HTML

Zgodnie z definicją, jest to hipertekstowy język znaczników, który wykorzystywany jest w celu utworzenia stron internetowych. Tym, co w nim zachwyca jest fakt, iż nie zobowiązuje do korzystania z określonej przeglądarki internetowej, powodując tym samym pewien poziom niezależności produktów stworzonych dzięki wykorzystaniu tej technologii. Jest to język pozwalający na opisywanie określonej, całej struktury informacji, która została zawarta na wspomnianej wcześniej stronie, wymuszając określone, zaplanowane znaczenie, prezentowanym tam poszczególnym fragmentom wspomnianego tekstu.

HTML daje możliwość zobrazowania zaplanowanego wyglądu całego dokumentu w używanej przeglądarce internetowej. Daje możliwość oznaczenia poszczególnych treści, akapitów, rodzaju czcionki czy też kolorów używanych w tymże produkcie. HTML przede wszystkim pozwala na urozmaicenie całości w różnego rodzaju dodatki, jakimi są hiperłącza, dokumenty plikowe na przykład graficzne lub multimedialne a także wybrane elementy baz danych.

Ważnym jest fakt, iż język znaczników, którym jest HTML, nie jest uznawany, jako język służący do programowania, przede wszystkim ze względu na fakt braku wyrażeń zwanych obliczeniowymi.