stronymarcina

Optymalizacja na pierwszym miejscu
Google jak synonim internetu

Na hasło „Google” praktycznie każdy internauta ma bardzo wiele skojarzeń. Sztandarowym produktem tej marki i zarazem pierwszym zaoferowanym odbiorcom jest oczywiście znakomita wyszukiwarka, pod kątem której powstają strony WWW i prowadzone są internetowe kampanie promocyjne. Google to jednak znacznie więcej. To chociażby najszybciej rozwijająca się innowacyjna usługa poczty elektronicznej.

www.festiwaldronow.pl

Coraz więcej ludzi posługuje się skrzynką mailową w domenie gmail.com. Bezpłatnie mamy tam dostęp do opcji i narzędzi, za które w innych systemach pocztowych musimy płacić. Google Drive, czyli po polsku Dysk Google to natomiast wirtualna przestrzeń na dane.

Umożliwia ona masowemu użytkownikowi korzystanie z walorów cloud computing, czyli chmury obliczeniowej. Za pośrednictwem Dysku można współdzielić pliki, a nawet pracować zespołowo online. Platforma Blogger to z kolei bezpłatne, rozbudowane narzędzie do tworzenia blogów. Usług jest znacznie więcej, a ich cechą jest to, iż zarządzamy nimi z poziomu jednego konta.