stronymarcina

Optymalizacja na pierwszym miejscu
Zasilanie komputera do gier

Dla osób niezbyt znających się na sprzęcie komputerowym zasilacz może nie być częścią, której warto poświęcić większą uwagę – ma on przecież tylko dostarczać prąd. Jednak, podłączając zasilacz o zbyt niskiej mocy, można nawet uszkodzić swój starannie skompletowany sprzęt. Zasilacz musi być dobrany odpowiednio do zamontowanych w komputerze podzespołów, a dokładniej do tego, jak dużą ilość prądu „zjadają”.

W przypadku komputerów do gier należy wziąć głównie pod uwagę wymagania procesora oraz karty graficznej i do nich dopasować zasilacz. Z pewnością jednak musi mieć on o wiele większą moc niż zasilacz dostarczający energii do przeciętnego komputera biurowego. Powinna ona wynosić co najmniej 500-550 W.

Koniecznym jest również, aby zasilacz przeznaczony do gamingowych laptopów odznaczał się wysoką sprawnością, czyli parametrem odzwierciedlającym stosunek pobranej i dostarczonej do podzespołów energii. Warto także zwrócić uwagę na liczbę wtyczek PCIe, koniecznych do zasilania karty graficznej. Nie zapominajmy także o chłodzeniu, które w przypadku zasilaczy jest tak samo istotne jak każdej innej części komputera gracza.