stronymarcina

Optymalizacja na pierwszym miejscu
Strony na gotowych szablonach

Niektóre ze stron internetowych jakie widujemy w sieci wyglądają znajomo. Wyróżniają je również pewne indywidualne cechy, które możemy zobaczyć też w wielu innych witrynach. Z czego to wynika? Czasami z aktualnych trendów wśród webmasterów i rzeczywiście trzeba się z tym liczyć.

Jednakże oprócz tego są jeszcze szablony do stron internetowych, z których czasami korzystają nawet profesjonalni webmasterzy. Ich stosowanie nie jest może zbyt ambitnym rozwiązaniem, jednak na pewno wiele spraw ułatwia. W praktyce po szablony sięgają zwykle mniejsze firmy o ograniczonym budżecie.

Postawienie strony na szablonie jest znacznie tańsze niż pisanie jej od podstaw, a dla niektórych przedsiębiorców każda złotówka jest ważna. Natomiast jeśli nad szablonami odpowiednio się popracuje, mogą one być pełnowartościowymi witrynami. Może nie tak efektownymi jak szereg innych, ale spełnią swoje zadanie w stu procentach.

Szablony są też bardzo popularne wśród autorów internetowych blogów. Aktualnie najłatwiejszy i najszerszy dostęp do szablonów daje platforma WordPress. Funkcjonuje ona jako platforma blogowa, oferując kompletny system CMS do zarządzania stroną internetową.

Co ważne, można w oparciu o ten CMS kreować zawartość również innych serwisów, także tych kodowanych od podstaw, nie mających nic wspólnego z szablonami. Jeśli chodzi o szablony, wiele z nich jest do siebie dość podobnych pod względem dostępnych rozwiązań, jednak zdarzają się też prawdziwe perełki, dzięki którym relatywnie tani serwis firmowy może wyglądać ciekawie.