stronymarcina

Optymalizacja na pierwszym miejscu
Serwis projektowany od podstaw

Zajmijmy się teraz tymi stronami, które stanowią dzieło webmasterów i są przez nich tworzone od fundamentów. Jasnym jest, że za taką stronę należy znacznie więcej zapłacić, jednak w praktyce oferuje nam ona dużo więcej. Przede wszystkim można ją w pełnym zakresie dostosować do potrzeb klienta, zawrzeć w niej dokładnie to, czego będzie potrzebował.

Identyfikacja wizualna takiego serwisu będzie idealnie spójna, a wszelkie dostępne dla gości moduły po prostu będą działać bez zarzutu. To jakość oraz korzyści, za które trzeba odpowiednio zapłacić. Jednak sporo firm się na to decyduje.

Strona w pełni spersonalizowana, choć teoretycznie powstaje od podstaw, rzadko kiedy jest pisana od pierwszego do ostatniego znaku. Tak naprawdę profesjonalni webmasterzy dysponują zazwyczaj szeregiem własnych, często autorskich szablonów, którą są swego rodzaju szkieletem. Mając go do dyspozycji nie trzeba tworzyć elementów najbardziej podstawowych, a jedynie dokładać do nich to, co nada stronie charakter oraz pożądaną funkcjonalność.

Tu również, jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju moduły, często korzysta się z gotowych kodów – modyfikowanych tak, aby robiły wrażenie unikalnych. Dzięki stosowaniu takiego podejścia prace nad stroną mogą toczyć się sprawnie. Najwięcej kreatywności wymaga tworzenie dla niej odpowiedniego layoutu, a więc całej oprawy graficznej.

Można w tym zakresie kreować w zasadzie dowolne formy, a zadania z tym związane najczęściej powierza się grafikowi. To on zajmuje się doborem odpowiedniej kolorystyki, projektuje logo, dobiera czcionki lub tworzy je od podstaw. Łatwiej będzie, gdy strona będzie podporządkowana szerszej identyfikacji wizualnej – wówczas szereg elementów będzie już gotowych.