stronymarcina

Optymalizacja na pierwszym miejscu
Responsywność strony internetowej

Ważnym aspektem każdej z stron internetowych, projektowanych na miarę XXI wieku, jest jej responsywność. W informatyce ma duże zastosowanie słownictwo pochodzące z języka angielskiego a niemające odpowiednika w języku polskim, przez co jest niezrozumiałe dla osób niezajmujących się takową tematyką.

Spróbujmy, więc zrozumieć, na czym polega responsywność stron internetowych. Jest to swoiste przygotowanie strony do tego, aby zastosowana tam grafika potrafiła dostosowywać się do różnego rodzaju i wielkości wyświetlaczy.

Skutkuje to tym, że obojętnie czy przeglądana będzie na monitorze komputera stacjonarnego, laptopa, tableta czy też telefonu komórkowego, nie straci na swojej jakości, prezentując dane w równie dobry sposób. Sednem sprawy jest, aby strona internetowa potrafiła odczytać typ urządzenia, na którym została wyszukana a następnie do jego wielkości dopasować swoją grafikę.

Działając w sposób automatyczny dostosowuje kształt i wielkość poszczególnych elementów powodując, że z każdego urządzenia widziana jest w taki sam sposób.