stronymarcina

Optymalizacja na pierwszym miejscu
Obudowa – na co zwracać uwagę przy wyborze?

Obudowa przeznaczona dla komputera gamingowego powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Mimo tego, jako że jest to jeden z widocznych elementów naszego sprzętu nie powinniśmy zapominać także o oryginalnej stylistyce. Podstawową cechą, na którą trzeba zwrócić uwagę przy wyborze obudowy to jej wielkość.

Jeśli składamy komputer do gier – obudowa musi być duża. Jest to warunek konieczny umożliwiający nam bezproblemowe zmieszczenie tam płyty głównej i karty graficznej o znacznych rozmiarach, ale także zamontowanie dodatkowych układów chłodzących. Gracze powinni unikać natomiast obudowy posiadającej wbudowany zasilacz, który z pewnością nie da rady dobrze obsłużyć wszystkich zainstalowanych w komputerze podzespołów.

Jako, że komputery gamingowe mają często bardzo rozbudowane układy aktywnego chłodzenia, dobrze jest zainwestować w maty wyciszające. Dzięki nim ilość szumów i hałasów wydostających się na zewnątrz zdecydowanie spadnie. Jeśli chodzi o stylistykę obudowy – na rynku dostępne są niezliczone ilości kolorów i wzorów.

Wszystko zależy więc od naszego gustu.