stronymarcina

Optymalizacja na pierwszym miejscu
Licytacja

Licytacja to jedna z form zakupu przedmiotów zarówno nowych jak i używanych, wystawianych przez firmy oraz osoby prywatne.

Na czym dokładnie polega licytacja? Sprzedawca wystawia przedmiot podając cenę minimalną, jaką chce otrzymać za produkt, natomiast zainteresowani licytują mogą to robić w sposób określony przez portal/platformę najczęściej licytacja odbywa się poprzez przebijanie ceny poprzednika o konkretną kwotę lub może od razu ustalić, jaką kwotę maksymalnie może poświęcić na licytację.

Wówczas dla osób licytujących pojawia się pierwsza większa kwota od poprzednika natomiast w rzeczywistości produkt jest niejako „zarezerwowany” do podanej wcześniej kwoty kupującego.

Bez względu na to czy zakup odbywa się za pomocą licytacji czy kup teraz, sprzedawcy określają warunki zawieranej umowy, bardzo często podczas licytacji informują o braku możliwości odstąpienia od zakupu.

Niemniej jednak forma nie może naruszać prawa, które jest takie samo dla wszystkich sprzedających jak również kupujących a wszystkie dane na stronie produktu powinny być autorskie i rzetelne.