stronymarcina

Optymalizacja na pierwszym miejscu
Komunikatory zbliżają ludzi

Przez wiele lat podstawowym sposobem porozumiewania się na dalekie odległości były rozmowy telefoniczne. Mają one jednak pewne wady. Przede wszystkim długotrwałe połączenia, szczególnie międzynarodowe, generują znaczne koszty.

Trzeba również wpisywać numery kierunkowe, co jest średnio wygodne. Internet zmienia sytuację diametralnie za sprawą komunikatorów. Programy te umożliwiają wysyłanie w czasie rzeczywistym wiadomości tekstowych, podobnie jak ma to miejsce podczas czatów.

Oprócz tego większość z nich pozwala także na nawiązywanie połączeń głosowych – i to za darmo. Dzięki funkcji wideo-rozmów możemy też konferować z przyjacielem bądź członkiem rodziny twarzą w twarz. Dynamiczny rozwój komunikatorów obniżył zainteresowanie usługami telefonii stacjonarnej, które są obecnie domeną starszego pokolenia.

Młodzi wolą komórki i oczywiście dialogi internetowe. Trzeba również podkreślić, że niemal wszystkie udostępniane przez wydawców aplikacje do rozmów są darmowe. Ewentualne opłaty dotyczą pakietów minut na połączenia z numerami telefonów.