stronymarcina

Optymalizacja na pierwszym miejscu

Społeczny wymiar internetu nie sprowadza się wyłącznie do portali takich jak Facebook, szybkich randek tudzież rozrywki. Nowoczesne rozwiązania są doceniane także przez instytucje religijne, w tym kościoły chrześcijańskie. Także Kościół katolicki nie pozostaje wobec nich obojętny.

Kolejni papieże zamieszczają wpisy na Twitterze, wysyłają maile i starają się nadążać za postępem technologicznym. Na Facebooku również nie brakuje stron oraz profili związanych z katolicyzmem czy szerzej chrześcijaństwem. Odbywają się tam dyskusje na tematy dogmatyczne, komentowane są papieskie encykliki i publiczne wystąpienia duchownych.

Czasami otwartość internetu sprawia, że upust swoim frustracjom dają tam zajadli antyklerykałowie lub krytycy religii jako takiej, a forma ich wpisów często jest daleka od dobrego smaku i zasad netykiety. Kłania się zatem kwestia sprawnej i systematycznej moderacji, o której zapominają administratorzy wielu fanpage’y oraz zwykłych for dyskusyjnych. Przy odpowiednim podejściu internet może świetnie posłużyć jako nośnik biblijnego przekazu.