stronymarcina

Optymalizacja na pierwszym miejscu
Internet narzędziem ewangelizacji

Społeczny wymiar internetu nie sprowadza się wyłącznie do portali takich jak Facebook, szybkich randek tudzież rozrywki. Nowoczesne rozwiązania są doceniane także przez instytucje religijne, w tym kościoły chrześcijańskie. Także Kościół katolicki nie pozostaje wobec nich obojętny.

Kolejni papieże zamieszczają wpisy na Twitterze, wysyłają maile i starają się nadążać za postępem technologicznym. Na Facebooku również nie brakuje stron oraz profili związanych z katolicyzmem czy szerzej chrześcijaństwem. Odbywają się tam dyskusje na tematy dogmatyczne, komentowane są papieskie encykliki i publiczne wystąpienia duchownych.

Czasami otwartość internetu sprawia, że upust swoim frustracjom dają tam zajadli antyklerykałowie lub krytycy religii jako takiej, a forma ich wpisów często jest daleka od dobrego smaku i zasad netykiety. Kłania się zatem kwestia sprawnej i systematycznej moderacji, o której zapominają administratorzy wielu fanpage’y oraz zwykłych for dyskusyjnych. Przy odpowiednim podejściu internet może świetnie posłużyć jako nośnik biblijnego przekazu.