stronymarcina

Optymalizacja na pierwszym miejscu
Dbałość o siebie

Czy w trakcie dnia mamy czas na posiłki? Kiedy i jak je spożywamy? Czy są one racjonalne i zbilansowane? Czy dostarczamy organizmowi budulca do dalszej pracy? Pytania przecież tak banalne, ale często odpowiedź nie jest satysfakcjonująca. Nie dbamy o nas samych a przecież dzięki temu, że nasze ciało funkcjonuje prawidłowo my sami możemy realizować nasze cele i zadania.

Jesteśmy od siebie zależni i to prostolinijnie. Dlatego właśnie dbałość o siebie nie może polegać tylko na pójściu do lekarza w momencie, gdy coś zaboli.

Polegać musi na przemyślanych działaniach, które powinny stać się codziennością, wpojoną i zapamiętaną, realizowaną konsekwentnie dzień po dniu. Każdy z nas to wie, zdajemy sobie sprawę z faktu jak bardzo nasze zdrowie jest ważne, jak łatwo je stracić, jak trudno może być, gdy zaczynają się problemy z nim związane.

Po mimo posiadania takowej świadomości, co robimy, jak postępujemy? Niestety bardzo często w ogóle o siebie nie dbamy. Znajdujemy chwilę na refleksję, gdy słyszymy, że ktoś znajomy lub może nawet znany umiera zniszczony przez chorobę.

Na chwilę się zatrzymujemy, ale niestety dość szybko zapominamy wcale nie wyciągając jakichkolwiek wniosków.