stronymarcina

Optymalizacja na pierwszym miejscu
Czy warto inwestować w klawiaturę dla gracza?

Podświetlana klawiatura z dodatkowymi klawiszami dla wielu jest niepotrzebną fanaberią. Nie da się jednak ukryć, że twierdzą tak głównie osoby, które nigdy nie miały okazji na takiej gamingowej klawiaturze zagrać. W rzeczywistości bowiem, klawiatura dedykowana graczom bardzo usprawnia przebieg rozgrywki. Jej podstawową cechą są programowalne klawisze, którym w najlepszych modelach można przypisać nawet 36 różnych funkcji. Na uwagę zasługuje także budowa klawiatury. Przyciski są zazwyczaj większe i nie tak płaskie jak np.

na-czasie.pl

w laptopach, co uniemożliwia ześlizgnięcie się palca i kliknięcie nieodpowiedniego klawisza. Jeśli gramy głównie w nocy, bardzo pomocnym może okazać się podświetlanie przycisków. Warto też zwrócić uwagę na ilość wyjść USB i możliwość zamontowania podpórki pod nadgarstki. Jedną z najważniejszych cech klawiatur przeznaczonych dla graczy jest anti-ghosting. Dzięki niej dostajemy możliwości wciśnięcia nawet kilku klawiszy jednocześnie bez obawy, że zadziała tylko jeden z nich. Najbardziej zaawansowane klawiatury posiadają nawet wyświetlacze, na których w trakcie gry można obserwować różnego rodzaju statystki.

Jest to jednak rozwiązanie przydatne wyłącznie profesjonalistom – dla początkujących stanowi tylko niepotrzebny wydatek.