stronymarcina

Optymalizacja na pierwszym miejscu
Praca webmastera

Webmaster swoją pracę, czyli budowanie wspomnianej witryny www wykonuje najczęściej na podstawie zlecenia klienta. Uwzględniając jego sugestie i potrzeby, kształtuje powstający obraz także zgodnie z obowiązującymi standardami.

Pracę osoby zajmującej się webmasteringiem podzielić możemy na jakby dwie różne składowe. Jedna część, to praca będąca jednorazowym zleceniem klienta, który kieruje się potrzebą, pragnieniem, a czasami wręcz wielką chęcią zaistnienia w ogólnoświatowej sieci internetowej.

W takowym przypadku jest to praca dość krótka i kończąca się z chwilą zakończenia projektu. Za drugą część możemy uznać rodzaj zlecenia ciągłego, polegającego nie tylko na wykonaniu wspomnianego powyżej zadania, ale także na późniejszej dbałości o jej właściwe funkcjonowanie oraz przekształcanie.

Do zadań należy wtedy także rozbudowywanie istniejącej już witryny o nowe jej elementy. Oczywiście praca webmasterowa nie musi odbywać się tylko na zewnętrzne zlecenie, może być realizowana także na własny rachunek.