stronymarcina

Optymalizacja na pierwszym miejscu
Informatyczny chleb

Branże związane z nowymi technologiami są w tej chwili bardzo dochodowe. Zlecenia w IT stanowią ważną część rynku, więc korzystają z nich zarówno małe i większe przedsiębiorstwa, jak też osoby pracujące niezależnie.

Specyfika tej pracy polega na tym, że albo wykonuje się zadania natury programistycznej związane z tworzeniem programów, stron WWW, aplikacji webowych czy kreowania interfejsów graficznych, albo pracuje się ze sprzętem. Generalnie informatyka dzieli się na hardware (sprzęt, urządzenia) i software (oprogramowanie).

Są specjaliści, którzy przyjmują zlecenia w IT w obu sferach, bo z jednym i drugim wybornie sobie radzą. Inni z kolei są nastawieni na zajęcia określonego typu.

Zazwyczaj oddzielną kategorią zleceń są te związane z tematyką WWW i SEO. Serwisy internetowe są często projektowane i pisane przez webmasterów, którzy nie mają nawet informatycznego wykształcenia, a mimo to radzą sobie z zadaniem doskonale.

To pokazuje, że nie dyplomy są ważne, a chęci i talent. Dlatego przyjmując zlecenia w IT starajmy się robić to, w czym czujemy się najlepiej.

.