stronymarcina

Optymalizacja na pierwszym miejscu
Czytaj etykiety dzięki aplikacji

Coraz więcej mówi się i pisze o zdrowym, świadomym odżywianiu. Jedną z podstawowych umiejętności, jakie należy posiąść, aby wybierać dobre dla naszego zdrowia produkty spożywcze, jest umiejętność czytania etykiet i rozszyfrowywania napisanego na nich tajemniczym językiem składu produktu.

Ale i tym razem technologia i pomysłowość innych przychodzi nam z pomocą. Stworzona przez Polaków aplikacja E-food wykryje za ciebie wszystkie świństwa kryjące się za dziwnymi napisami na tylnej etykiecie każdego przysmaku.

Dzięki niej już nigdy nie dasz się oszukać żadnemu producentowi żywności. Jak działa aplikacja? Wystarczy będąc na zakupach, zbliżyć smartfon do danego produktu i zeskanować jego kod kreskowy.

Na ekranie telefonu natychmiast pojawią się wszystkie składniki kryjące się w jedzeniu. Kolejny krok wymagać będzie od nas nieco inicjatywy.

W aplikacji E-food będziemy musieli przeczytać o wszelkich dodatkach, które zawiera nasz produkt, o tym, czy są szkodliwe, czy raczej obojętne, i jaka ich ilość na pewno nam nie zaszkodzi, a jeśli już, to jakich objawów możemy się spodziewać.